INFRASAUNA

InfrasaunaSvětlo léčí!

Během dlouhých, zasmušilých zimních měsíců trpí mnoho lidí depresemi, popudlivostí a jinými psychickými nesrovnalostmi způsobenými malým množstvím slunečního světla. Tyto sezónní deprese bývají s úspěchem léčeny světelnou terapií. Naše tělesné buňky jsou řízeny dvěma systémy – nervovým a endokrinním systémem (uvolňování hormonů žlázami). Oba systémy potřebují přijímanou světelnou energii, aby fungovali bez problémů. Při špatné tvorbě hormonů se po delší době objevují poruchy v nejrůznějších orgánech, až může dojít k nemoci. Zvláštními příznaky mohou být: větší potřeba spánku, ztráta energie, popudlivost, zimomřivost, ubývání váhy.

Co je to infračervená?

Slunce je zdrojem všeho pozemského života. Infračervená část slunce je forma energie, kterou označujeme jako teplo, to má tu vlastnost určitý objekt přímo zahřát, aniž by se spolu s ním rozehřál vzduch mezi nimi.Jistě jste se již procházeli částečně zataženým jarním dnem při teplotě vzduchu cca 10°C. Když svítilo slunce, mohli jste cítit příjemné teplo, avšak když slunce zmizelo za mraky, mohli jste cítit pouze chladný vzduch, při takové chladnější teplotě vzduchu začnete pomalu promrzat. Vysvětlení je jednoduché: hřející infračervená energie slunce byla zacloněna hustými mraky a nemohla dál ohřívat Vaše tělo.

Působení infračerveného tepelného záření

Po tisíciletí užívají lidé tepla jako léčivého prostředku, aby se působením tepla zlepšili nemoci jako třeba: revma, ischias, dna, atd. Každému je známé léčivé působení infračerveného záření při nachlazení. Zvýšení tělesné teploty má za následek mobilizaci „policistů našeho těla“ bílých krvinek, našich ochranných látek a obranných sil.

Rozehřátí

Infračervené hloubkové teplo je absorbováno našim tělem, tím se zvyšuje krevní oběh a pleť je lépe prokrvena, srdeční frekvence a látková výměna se vystupňují a tím dosáhneme stejného působení jako při pasivním fitness tréninku, který se používá u některých druhů sportu a slouží k rozehřátí organismu a tak se předchází sportovním zraněním.

Péče o pleť

Intenzivní transpirace pročišťuje póry hodně do hloubky. Škodliviny a jedy, jako těžké kovy, nikl, olovo a kadmium jsou odstraněny a živiny se mohou obnovovat. Zpomaluje se proces stárnutí.

Snížení váhy

Hloubkové teplo proniká nejvrchnější vrstvou kůže. Toto teplo přijímají krevní cévy uložené v tukové tkáni, rozšiřují se a obstarávají lepší prokrvení tukových tkání. Tukové kyseliny hromadící se v tukových buňkách jsou vyloučeny Lymphatickým systémem z těla ven.

Uvolnění

Hloubkové teplo vniká do svalových tkání, odstraňuje napětí a zvyšuje tak flexibilitu svalů. Tím je podpořena absolutní relaxace při příjemné teplotě.

Celulitida

Celulitida, to jsou tukové a vodní usazeniny pod kůží. Tepelné působení podporuje očišťující a intenzivní pocení. Nepříjemné tukové a vodní usazeniny tím mohou být odbourány.

Potíže s klouby

Na prohřátí reaguje tělo zvýšenou cirkulací krve. To vede k rozšíření cév a k lepšímu zásobování buněk. Tím lze při špatném prokrvení tělních částí dosáhnout značného zlepšení a také zmírnění při artritidě, při bolestech svalů a problémech s klouby.