BYLINNÁ MASÁŽ

Bylinná masážBylinné pečetě - detoxikační masáž.

Masáž bylinnými pěčetěmi je detoxikační bylinná tepelná masáž. Vzhledem k tomu, že 80% škodlivin se z těla vylučuje prostřednicvím kůže, aktivuje zásaditá péče vylučování kyselin, škodlivin, usazenin,pomáhá při detoxikaci, půstu, je podpůrnou terapií při dietách, má svou nezaměnitelnou funkci v oblasti detoxikace a regenerace. Masáže se provádí speciálními tahy s teplými vlhkými pečetěmi, kde vyvážená směs bylin slouží jako rozpouštěč toxinů a proplachovač buněk. Kyseliny a jedy z kůže se také vylučují díky zásadité tepelné rostlinné šťávě a tím dochází k detoxikaci a uvolnění zbytků látkové výměny. Tuto masáž je velmi vhodné kombinovat s celotělovým peelingem prováděným směsí mořské soli a bylin, který odstraňuje odumřelé buňky a kůže pak může lépe přijímat detoxikační bylinnou terapii.

Trocha historie

Již v době starých Egypťanů a v antickém Řecku a Římě byla tělová péče zásaditá. V těchto dobách se k ošetření těla používala jedlá soda, mléko a zásadité mýdlo. Také se jako zásaditá péče používaly tvarohové obklady. Dříve byla dokonce veškerá péče o seniory prováděna s tekutým mýdlem s hodnotou pH převyšující 9,0. Ve starších dobách japonské a mexické kultury se dokonce tradicí staly koupele trvající několik hodin, které jsou zde ještě dnes praktikovány pro blaho těla a mysli. Tato tradice je stará 10 000 let!

Kontraindikace

Zhoubné nádory, kožní hnisavé onemocnění, křečové žíly, záněty žil a trombóza, horečka, infekční choroby,poruchy krvácivosti,akutní záněty, epilepsie,přecitlivělost na teplo,alergie na byliny.